Webinar o systemach zasilania wózków widłowych

Liczba dostępnych na rynku sposobów zasilania wózków widłowych jest duża i rośnie wraz z postępem technologicznym. Jakie kryteria bierze się pod uwagę, by spośród możliwości dobrać najodpowiedniejszy system napędowy?

W zależności od specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstwa, charakterystyki otoczenia pracy, intensywności procesów i wielkości floty w praktyce sprawdzają się inne systemy zasilania wózków widłowych. Zarówno w przypadku pojazdów spalinowych, jak i elektrycznych, opcji jest bardzo wiele. W innych sytuacjach opłacalne będą silniki Diesla, w innych na LPG, a jeszcze kiedy indziej na CNG. Elektryczne wózki widłowe mogą pobierać energię z baterii kwasowo-ołowiowych, ale także z akumulatorów miedziano-ołowiowych, Full Lead, żelowych, niklowych czy litowo-jonowych. Kolejnym rozwiązaniem – często wymienianym w kontekście przyszłości branży – są wodorowe ogniwa paliwowe. O cechach charakterystycznych poszczególnych technologii oraz wpływie ich parametrów na to, w jakich warunkach będą najbardziej opłacalne wyposażone w nie wózki widłowe, podczas webinaru zaplanowanego na 10 czerwca opowie Grzegorz Kurkowski, Specjalista ds. Produktu STILL Polska.

Jego gościem będzie Marcin Jeżewski z firmy Corning specjalizującej się w wynajdowaniu i produkcji układów optycznych oraz przemysłowych komponentów z ceramiki i szkła. Pełniący w przedsiębiorstwie funkcję specjalisty ds. magazynowania ekspert podzieli się z uczestnikami wydarzenia swoimi doświadczeniami z systemami napędowymi różnych typów.

Zwieńczeniem webinaru będzie sesja pytań od uczestników, w ramach której prowadzący rozwieje ewentualne wątpliwości dotyczące omawianych rozwiązań. Zapisy na bezpłatne wydarzenie odbywają się pod adresem: www.still.pl/webinar. W imieniu organizatorów zachęcamy do rejestracji z wyprzedzeniem.

Webinar STILL Polska rozpocznie się w czwartek, 10 czerwca, o godz. 11:00 i potrwa około godziny