Warsztaty “Od pomysłu do biznesu”

Mimo szeroko dostępnych informacji w Internecie, wiedza dotycząca zakładania własnej firmy wydaje się zbyt abstrakcyjna, zbyt odległa. Nikt nam ani w szkole, ani na studiach nie mówi, gdzie się udać, do jakiego urzędu, z jakimi dokumentami, jakie koszta i jaka odpowiedzialność wchodzi w grę. Wielu dwudziestolatków marzy o założeniu własnego biznesu, ale boją się podjąć ryzyka. Główną przyczyną jest niedostateczna wiedza na ten temat.

Studenckie Koło Innowacji i Transferu Technologii działające przy Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologii wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych, ambitnych ludzi, których celem jest prowadzenie własnej działalności, dawanie pracy i możliwości rozwoju umiejętności młodszym kolegom i koleżankom. W tym celu stworzyliśmy cykl warsztatów pod tytułem „Od Pomysłu do Biznesu”, gdzie krok po kroku poznajemy tajniki zakładania i prowadzenia biznesu. Na spotkania zapraszamy specjalistów z BTM Innovations, którzy w dosyć szczegółowy, ale przystępny sposób tłumaczą nam wszelkie zawiłości prawno- administracyjne, których nie sposób ominąć przy zakładaniu firmy. Uczulają nas na jakie rzeczy należy szczególnie uważać, jakie pułapki na nas czyhają. Oprócz czysto technicznych rzeczy, na warsztatach dowiadujemy się w jaki sposób popularyzować naukę, w jaki sposób zdobyć środki na badania i komercjalizację naszego odkrycia czy pomysłu. Wiedza związana z ostatnim zagadnieniem jest szczególnie deficytowa, dlatego te warsztaty są świetnym rozwiązaniem dla młodych naukowców aspirujących nieco wyżej niż tylko mury uczelni czy instytutu i chcą ze swoimi pomysłami wyjść do „mainstreamu”.

Naszą rolą jest otworzenie umysłów, przybliżenie wszelkich prawnych i administracyjnych aspektów, rozwianie wątpliwości. A po ukończonym cyklu warsztatów zostaniemy ze swoimi pomysłami w głowie, które zaczniemy wcielać w życie.


Studenckie Koło Innowacji i Transferu Technologii oraz BTM Innovations gorąco zapraszają 28 marca, godz. 14 do sali 1.113 CNBCH UW na  warsztat pod tytułem ,,Analiza rynkowa i ocena biznesowo-technologiczna” z cyklu „Od Pomysłu do Biznesu”.

 

Na warsztatach każdy z uczestników dostanie materiały dydaktyczne, zatem nic nie umknie Waszej uwadze. Nasi specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości wiążące się z analizą rynku i oceną biznesowo-technologiczną.

Warsztaty pomogą  Wam zrozumieć mechanizmy rządzące firmą.

 

Jeśli macie pomysł bądź już prowadzicie własne badania i chcielibyście je skomercjalizować to Serdecznie Zapraszamy!

 

Każda technologia musi przejść pewien proces oceny w celu stwierdzenia czy posiada potencjał komercjalizacyjny. Technologię należy poddać ocenie pod kątem:

1) Własności intelektualnej (IP),
2) Technologicznym,
3) Biznesowym.

Warsztat będzie składał się z 3 modułów. W pierwszym module nauczycie się oceniać technologię pod kątem IP. W tym celu zrobimy wam wstęp do obszaru ochrony własności intelektualnej oraz pokażemy wam praktyczne wykorzystanie baz patentowych. Kolejny etap będzie obejmował najważniejsze elementy oceny technologicznej projektu. Etap biznesowy pozwoli Wam ocenić technologię pod kątem rynkowym. W tym celu zdefiniujemy rynek, określimy wielkość i wartość rynku, zidentyfikujemy potencjalną konkurencję. Na koniec omówimy czynniki niepowiedzenia projektów.

Będą potrzebne komputery więc weźcie je ze sobą! 🙂

Wykład potrwa do 17:00