„Środki na innowacje. Oferta PARP dla MŚP” Europejski Wykład Otwarty

Punkt  Informacji Europejskiej  Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Środki na innowacje. Oferta PARP dla MŚP”, który odbędzie się we wtorek 7 listopada br. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Pani Aneta Zielińska-Sroka przedstawicielka Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej. PARP bierze aktywny udział w tworzeniu i efektywnym wdrażaniu polityki państwa w zakresie przedsiębiorczości, innowacyjności i adaptacyjności kadr, dążąc do przekształcenia się w kluczową instytucję odpowiedzialną za tworzenie otoczenia wspierającego przedsiębiorców.

Zagadnienia omawiane podczas wykładu:

  1. Start-upy (Elektro ScaleUp)
  2. Działalność B+R (Bony na innowacje)
  3. Przygotowanie do wdrożenia,
  4. Proinnowacyjne  usługi IOB dla  MŚP
  5. Ochrona własności przemysłowej
  6. Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 Stock
  7. Faza inwestycyjna (Badania na rynek)
  8. Działania powdrożeniowe (Promocja Polskich Marek Produktowych – Go to Brand.pl)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem:  wyklady_europejskie@um.warszawa.pl