Wolontariat z Schumanem we Francji

Europejskie Centrum im. Roberta Schumana to niezależna organizacja non-profit, której misją jest promowanie pracy i pamięci Roberta Schumana – Ojca Europy – oraz idei integracji europejskiej. CERS zostało założone z inicjatywy Komisji Europejskiej i Rady Generalnej Mozeli 9 maja 2000 roku.

W ramach wolontariatu w CERS wolontariusz/wolontariuszka będzie promować i wspomagać działania edukacyjne, które mają za zadanie podnieść świadomość młodych ludzi na temat Unii Europejskiej, europejskich problemów i wyzwań.

We współpracy z profesjonalnymi animatorami CERS wolontariusz/wolontariuszka pozna i będzie aktywnie wykorzystywał(a) w swoich działaniach metody i techniki edukacji poza formalnej, aby umożliwić młodym ludziom poznawanie Europy w ciekawy i przystępny sposób.

Od  wolontariusza/wolontariuszki oczekuje się aktywnego udziału w życiu organizacji oraz pomocy przy bieżących projektach i codziennych działaniach:

Główne działania wolontariusza/-ki:

Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj:

http://erasmus.schuman.pl/pl/erasmus-schuman-poszukujemy/4666-wolontariat-w-europejskim-centrum-im-roberta-schumana

Zgłoszenia (CV i list motywacyjny w języku angielskim) prosimy przesyłać na adres volunteering@schuman.pl do 9 lipca.

Fundacja Schumana jako organizacja wysyłająca zapewnia wolontariuszom wsparcie w organizacji wyjazdu oraz w trakcie pobytu na wolontariacie.

Wolontariat odbywać się będzie w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Zgodnie z zasadami programu, wolontariusz/ka ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie/środki na wyżywienie, pokrycie kosztów podróży na/z wolontariatu i koszty transportu lokalnego oraz kieszonkowe.