Pandemia a rekrutacja do pracy

Czy aktualna sytuacja oznacza rezygnację firm z prowadzenia rekrutacji i zatrudniania nowych pracowników? Czy jest sens, aby szukać pracy lub stażu?

Zmienia się forma prowadzenia rekrutacji – zamiast osobistych rozmów w firmie, pracodawcy zapraszają kandydatów na spotkania zdalne. Niezależnie od charakteru rekrutacji o zaproszeniu na nią wciąż decyduje CV. Profesjonalnie przygotowane pozwoli Ci zrobić dobre pierwsze wrażenie, dzięki któremu zwiększasz swoje szanse w staraniach o pracę.

Czy Twoje CV zachęciłoby pracodawcę, którym jesteś zainteresowany do zaproszenia Cię do dalszego etapu rekrutacji?

Na pewno masz jakąś wersję swojego CV, ale czy jest ono dobrze przygotowane? Czy wyróżnia się na tle dokumentów innych kandydatów? Czy znalazłbyś się w gronie osób, które na podstawie selekcji CV dostaną szansę zaprezentowania się pracodawcy?

Jak przygotować CV, aby dostać zaproszenie na rozmowę?

W internecie można znaleźć mnóstwo porad, wzorów czy szablonów do przygotowywania, ale czasem żaden z nich nie do końca pasuje do informacji o Tobie. W CV najważniejsze jest to, aby jak najlepiej pasowało do oferty pracy. Atutem jest wyróżnienie się wśród podobnych dokumentów. W zależności od oferty czasem wystarczy zmienić kolejność informacji, by te najważniejsze z punktu widzenia pracodawcy znalazły się w najbardziej zauważalnym miejscu. Czasem należy zaakcentować jakiś ważny element doświadczenia, cechy osobowości, osiągnięcia czy celu, do którego zmierzasz. Niekiedy wystarczy dodać jakąś informację, o której myślisz, że nie ma znaczenia, a jest kluczowa z punktu widzenia pracodawcy.

Chcesz dobrze przygotować swoje CV?

Wyślij je do nas na adres beata_semeniuk@sggw.edu.pl, najlepiej z linkiem do oferty pracy albo informacją o ofertach, branżach, którymi jesteś zainteresowany, a nasz doradca zawodowy wskaże Ci, co można zmienić lub dodać, żeby zwiększyć Twoje szanse w procesie rekrutacji.

Dobre CV pomaga zdobyć większą pewność siebie na etapie poszukiwania pracy, która być może będzie motorem napędowym na działania.

Zapraszamy do Biura Karier
Działamy on-line