NABÓR NA PRAKTYKI ERASMUS+

Studencie! Masz ochotę zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe w zagranicznej instytucji i pochwalić się nim w CV? Zgłoś się do Biura Współpracy Międzynarodowej z kompletem dokumentów, odbierz grant i ruszaj w drogę!

Korzystając z programu Erasmus+, możesz odbyć kilkumiesięczną praktykę realizowaną jako element praktyki obowiązkowej w ramach programu studiów, lub nieobowiązkowej, również zaliczanej do dorobku studenta.

Podstawą do wzięcia udziału w rekrutacji jest Twoja własna inicjatywa oraz kontakty, które sam nawiązałeś z instytucją przyjmującą. Masz duże pole do popisu! Miejsce praktyki możesz wybierać spośród krajów uczestniczących w programie Erasmus+*. Pamiętaj tylko, aby praktyka była związana z Twoim kierunkiem studiów. Instytucją przyjmującą może być zarówno uczelnia wyższa, jak i firma prywatna.

Twój wyjazd może się odbyć w okresie wakacyjnym lub w trakcie roku akademickiego, jeśli pozwala na to program studiów. Dofinansowanie praktyki przewidziane jest na minimum 60, a maksymalnie na 90 dni. Na wyjazd otrzymasz dofinansowanie w zależności od grupy kraju między 400 a 600 EUR miesięcznie. Dla studentów przewidziane jest również dofinansowanie kosztów podróży!

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy złożyć w Biurze Współpracy Międzynarodowej:

  1. Formularz zgłoszeniowy
  2. List motywacyjny (skierowany do BWM, wyjaśniający wybór danej instytucji oraz przekonujący, dlaczego właśnie Ty powinieneś wyjechać na praktykę)
  3. Wstępną zgodę instytucji przyjmującej w formie oficjalnego Acceptance Letter (wzór) lub e-maila
  4. Kopię certyfikatu językowego (możliwość zdania egzaminu językowego organizowanego przez BWM – 03.06.2017)

Czekamy na Twoją aplikację do 25 maja 2017!

Więcej informacji na temat praktyk w programie Erasmus+ znajdziesz TUTAJ.

KONTAKT:

Biuro Współpracy Międzynarodowej, budynek nr 8, pok. 14

Anna Jasiuk – erasmus@sggw.pl

Joanna Żach – joanna_zach@sggw.pl

* Kraje programu to: 28 państw członkowskich UE oraz Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Turcja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii.