Ambasadorowie Karier UE – nabór do 3 lutego b.r.

Departament Komitetu do Spraw Europejskich Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (DKSE KPRM) uprzejmie informuje, że rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) – “Ambasadorowie Karier UE”

W związku z nowelizacją ustawy o działach administracji państwowej, w br. pełną koordynację ww. programu po raz pierwszy zapewni KPRM (poprzednio było to Ministerstwo Spraw Zagranicznych).

Program od ponad 10 lat cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów. Udział w nim stanowi znakomite doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym.

Poszukiwane są osoby z motywacją i łatwo nawiązujące kontakty, które z zapałem w roku akademickim 2021/2022 będą promować karierę w instytucjach UE na swoich uczelniach wyższych.

Do zadań ambasadorów  należą m.in.:  udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z KPRM, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

Jak co roku wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniach organizowanych w Brukseli (dwie osoby) oraz w Warszawie (pozostała grupa). Szkolenie, w zależności od sytuacji pandemicznej, będzie miało formułę stacjonarną lub on-line.

Więcej informacji o samym programie znajduje się TUTAJ

Prosimy o przesyłanie CV w języku angielskim na adres Biura Karier:  bk@sggw.edu.pl